Ekonomi

OVP’de açıklandı! Evi olmayanlar için kampanya yolda

Üretimdeki düşüş nedeniyle kötüleşti ‘arz-talep dengesi’Hızla artan fiyatlar ve yüksek faiz oranlarından kaynaklanmaktadır. ‘konuta ulaşamama sorunu’ile ‘Afete dayanıklı konut inşaatı’ başlıklar programda yerini aldı. Programda; Kira ve konut fiyatlarındaki gelişmeler dikkate alınarak salgın döneminde daralan konut arzının hızla artırılacağı ve salgının konut stokunda yarattığı kayıpları telafi etmek için yeni sosyal konut projelerinin geliştirileceği belirtiliyor. deprem. ”Düşük gelirli vatandaşların konuta erişimi artırılacak”Söylendi.

Kredi kullanım kuralında şu bilgilere yer verildi: “Halkın uygun koşullarla sağladığı konut kredileri, ilk defa konut edinimini destekleyecek ve yeni başlayan projelere belli standartlarda ve uygun fiyat aralığında düşük faizle sağlanacak. – ve orta gelirli vatandaşlar.”

DEPREM BÖLGESİ ÖNCELİKLİ

6 Şubat depreminden etkilenen bölgelerde deprem hasarlarını telafi edecek projelere öncelik verileceği belirtiliyor. ”Afet konutu üretiminde hak sahipliği süreçleri iyileştirilecek, uygun maliyetli afet konutu üretimi sağlanacak ve geri ödeme sistemleri gözden geçirilecektir.”ifadelerine yer verildi.

Kentsel Dönüşüm faaliyetlerini hızlandırmak ve şehirlerin afetlere karşı daha dayanıklı ve sağlıklı hale getirilmesine destek olmak amacıyla rezerv alanı ilan edilen Hazine taşınmazlarının uygulayıcı kuruluşlara devredileceği belirtilirken şu bilgilere yer verildi: ”Mekânsal planların üretilmesi ve uygulanmasında çoklu afet tehlikelerine karşı dayanıklılığın sağlanmasına yönelik kriter ve tedbirlere ilişkin mevzuatta düzenleme yapılacaktır. Başta Marmara Bölgesi olmak üzere afet riski yüksek bölgelerdeki yoğunluğun azaltılması amacıyla bölge dışında yeni sanayi gelişme alanları ve lojistik hatları oluşturulacak. “Tüm illerde mikro ölçekli afet risk analizleri yapılarak afete duyarlı yerleşim tercihleri ​​konusunda farkındalık artırılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu