Teknoloji

Xiaomi’nin elektrikli sedanı yine görüntülendi

2021 yılında kendi elektrikli otomobilini üretecek firmalar listesine Çinliler de eklendi ve çalışmalar hızlandırıldı.

Otonom sürüş girişiminin ilk aşamasında Çin’de 140’tan fazla aracın test edilmesi planlanıyor. Şirket, 2024 yılına kadar şube başkanlığına ulaşmayı hedefliyor.

Xiaomi ilk elektrikli otomobilini sonbaharda tanıtmayı planlıyor. Kaynaklara göre şirket şu anda Pekin’de haftada yaklaşık 50 prototip üretiyor.

Yeni görüntüler ortaya çıktı

Xiaomi’nin piyasaya sürmeye hazırlandığı otomobil, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın veri tabanında ortaya çıktı.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın bilgi tabanına göre Xiaomi’nin ilk arabası “SU7” olarak adlandırılacak.

.

Ayrıca bu arabanın toplamda 3 versiyonu olacak. Diğer versiyonlar; “SU 7 Pro” ve “SU 7 Max” olarak görünecektir.

Oldukça modern bir görünüme sahip olan otomobil, LED destekli büyük farları, büyük ölçüde kapalı ızgarası ve tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor.

Çin’den gelen bilgilere göre otomobilde tek motor ve çift motor seçenekleri bulunacak. İlk motor için tüm versiyonlarda 220 kW güç karşımıza çıkacak.

Aracın donanım seçeneğine göre sunulacak ikinci motor ise 275 kW olarak sunulacak. Ayrıca bu elektrikli otomobilde 101 kWh kapasiteli bir batarya yer alacak.

Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, piyasaya sürmeye hazırlandıkları ilk elektrikli otomobilin kış testlerinin başarıyla tamamlandığını ve seri üretime geçmesine çok kısa bir süre kaldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu