Haber

Nuri Ergin: İşlediğim suçları inkar etmiyorum

KARAGÜMRÜK SporYaşar Ecim ve kulübün eski başkanı Gürcan Tan’a düzenlenen silahlı saldırı nedeniyle toplam 239 yıl hapis cezasına çarptırılan ‘Nurişler’ kabahatler örgütü başkanı Nuri Ergin, “Ben yaptım. Hiçbir suçu inkâr etmem. Oğlumu vuran öldürüldü. Emri ben verdim. Ondan sonra 15 yıl hiçbir eyleme karışmadım.”

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya cezaevinden SEGBİS’le katılan Nuri Ergin, tutuklu 2 sanık tutuklandı. Sanık avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada tanıklar dinlendi, ardından sanıklara söz hakkı verildi.

“İŞLEDİĞİM SUÇLARIN HİÇBİR ŞEYİNİ İNKAR ETMİYORUM”

Nuri Ergin savunmasında, “Bu dava neden açıldı, neden suçlanıyorum, olay nedir bilmiyorum. Bana gönderilen iddianamedeki suçlamaları okuyunca gülüyorum. Hiçbirini inkar etmedim.” benim yaptığım hatalar oğlumu vuran öldürüldü emri ben verdim ondan sonra 15 yıl hiçbir eyleme karışmadım necmettin akpınar benim çocukluk arkadaşım 25 yıldır görmemiştim. Cezaevinde olduğum için yıllar sonra torunlarımı hastaneye götürmek için aradım.Onlarla işim olmaz.Onlarla masaya bile oturmam. olaya müdahil zanlılardan birinin taksi şoförü kahveci olduğunu görüyorum benimle ne yapsınlar inanın onlarla uğraştığım için ızdırap çekiyorum şantajımız varsa neden Karagümrük’teki kendi evimi 1 trilyona mı sattım, neden evimi 470 bine sattım?”Malımı satarak cezaevinde geçimimi sağlıyorum” dedi.

“NÜFUS KAYITLARINDAN KİŞİ ÇIKARMIYORUM” Dosyadaki sanıklardan oğlu Anıl Ergin’in boş yere 18 aydır tutuklu olduğunu söyleyen Nuri Ergin, “30 yıldır cezaevindeyim. 18 yıl hücrede yattım.Vallahi ben bu hatalara karışmadım.Telefon görüşmelerinde ne yapıyorsunuz dedim torunumu hastaneye götürün dedim.Babam İstanbul’da kucağımda öldü. Karagümrük amcam öldürdü ben de öldürdüm ana rahminden suçlu doğmadım suça itildim bu davanın iddianamesi iftiradır hepsi hayali 1 milyon koymuşlar oğlum Anıl Ergin’in başına 1 dolar. Buradan sesleniyorum onlara. Öldürmek bir taş atımı kadar yakınsa değil ve amcası dahil bir insanı nüfus kütüğünden sağ bırakırsam Allah beni oradan çıkarsın. onun köleliği.” Diğer tutuklu sanıklar da tek tek konuşarak tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İÇERİĞİNDEN Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fatih Karagümrük Spor Kulübü eski Başkanı Yaşar Ecim’in ‘Nuri Ergin’ tezahüratlarına Karagümrük tribünlerinin katılmaması nedeniyle tabancalı saldırıya uğradığı belirtildi. Erzurumspor bir futbol maçında. Kulüp Başkanı Yaşar Ecim’i ve yönetimindekileri, “Karagümrük’e canımı verdim, o kadar ceza çektim. Nasıl oluyor da Erzurumlular ‘Nuriş’ diye bağırıyor da Karagümrüklüler bağırmıyor, ben bağırmıyorum” diyerek tehdit etti. hepsini öldürecek” diyen örgüt başkanı Nuri Ergin’in cezaevinden telefonla aradığı kişilere. bildirildi. Ecim’in 12 Eylül 2020’de Beylikdüzü’nde bir mekandan çıkarken silahlı saldırıya uğrayarak bacağından yaralandığının, beraberindeki Gürcan Tan’ın seken kurşunlar sonucu yaralandığının anlatıldığı iddianamede, İddianamede sanık Nuri Ergin’in “suç işlemek amacıyla kurulduğu”, “Kasten öldürmeye teşebbüs” olduğu belirtiliyor. Teşebbüs’, iki kez ‘Muhtemel kasten yaralama’ ve 16 başka hata ile toplam 84 yıl 4 aydan 239 yıl 9 aya kadar hapis cezası. Diğer sanıkların da çeşitli hatalarından dolayı değişen oranlarda cezalandırılmaları istendi.

gevas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu