Haber

Antalya’da 5 yıldızlı otelde zehirlenme vakası: Turistler dava açabilir

Daily Mail gazetesi, Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde tespit edilen zehirlenme olaylarını yazdı. Birçok İngiliz turistin gıda zehirlenmesinden muzdarip olduğuna dikkat çeken Daily Mail, otel ziyaretçilerinin seyahat acentasına dava açmayı planladığını bildirdi.

En az 33 aile gıda zehirlenmesi belirtileri yaşadığını bildirdi. Birçok turistin ishal ve kusma gibi belirtiler gösterdiği bildirildi. Bazı ziyaretçilerin salmonella ve benzeri bakterilere sahip olduğu ortaya çıktı. Olayların ardından İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı’nın son dönemde Türkiye’de tatil yapan İngiliz turistlerin zehirlenmesi ve hastalanmasıyla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

‘ESKİ YEMEKLER SERVİS EDİLİYOR’

Daily Mail’in haberine göre, açık büfe yemek servisi yapan otelde yemeklerin ‘uygunsuz ortamda’ servis edildiğini söyleyen turistler, eski yemeklerin servis edildiğini bildirdi. Eski tabaklara taze tabakların eklendiği, tabak, bardak, çatal, bıçak ve kaşıkların kirli olarak sunulduğu iddia edildi. Seyahat acentesi, gıda zehirlenmesinin otelden kaynaklanmadığını ve bir norovirüs olduğunu iddia etti.

‘DOKTORUNUZLA İLETİŞİME GEÇİN’

İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı’ndan sorumlu Dr. Lesley Larkin de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Larkin, “Ajansımız Türkiye’den dönen turistlerle ilgili iddiaları araştırıyor. Yakın zamanda Türkiye’den geldiyseniz ve herhangi bir rahatsızlık belirtisinden endişe ediyorsanız, doktorunuzla iletişime geçin. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu